ranking

SÉRUM NA ŘASY PO DOMÁCKU

Nic Vás neuspokojí více, než vytvoření vlastní kosmetiky. Vytvoření vlastního, osobního séra na řasy, není nic těžkého. Uvolněte se a čtěte dál.

POTŘEBNÉ INGREDIENCE

Dobré ingredience dělají sérum efektivní. Slovo „dobré“ neznamená nutně drahé, exotické extrakty z ovoce apod., ale přírodní. Rostlinné ingredience pomáhají vyživit folikul řasy a hydratovat ho. Řasy jsou pak zářivé, dlouhé a silné. Po domácku vytvořené sérum však nebude tak účinné, jelikož bude postrádat minerály, esenciální vitamíny apod., tedy léčba bude trvat déle. Životnost jedné řasy je zhruba 150 dní, což je průměrná doba používání séra.
Můžete si vytvořit seznam ingrediencí podle toho, jaké jsou Vaše preference a potřeby. Jeden z nejoblíbenějších je ricínový olej, který stimuluje řasový folikul a zvyšuje oběh krve. Používání ricínového oleje může způsobit vedlejší efekt tmavnutí chloupků. V tomto případě je však tento efekt spíš žádaný a nikdo si asi nebude stěžovat. Další ingrediencí je Aloe Vera extrakt (je antibakteriální a protizánětlivý), kokosový olej (dostane se hluboko do řasy a hluboce hydratuje), mandlový olej (řasy jsou zářivé a jemné), olivový olej, jojobový olej, vitamín E (urychluje růst řasy, lze zakoupit v tekuté formě).

KNOW-HOW

Oleje by měly být smíchány s malým množstvím petroleje, aby byla konsistence hustší a sérum tak mohlo přilnout k řasám více. Opatrně smíchejte všechny ingredience a tekutinu dejte do lahvičky. Použít starou lahvičku od řasenky nebo oční linky je skvělý nápad. Ovšem ujistěte se, že jste umyla lahvičku i štěteček důkladně v horké vodě před znovu-použitím. Po domácku dělaná séra neobsahují žádné konzervanty, tedy je nutné dodržovat co nejvyšší hygienická opatření při používání i ukládání. Oleje se mohou po 3 měsících zkazit, tedy déle sérum nepoužívejte. Lahvičku uschovejte pevně zavřenou na tmavém, studeném místě. Držte dál od dětí, tedy pokud se Vám nechce uklízet potenciální nepořádek.

© 2021 "Nejlepší sérum na řasy" All Rights Reserved