ranking

Sérum na řasy recept

Nic Vás neuspokojí více, než vytvoření vlastní kosmetiky. Vytvoření vlastního, osobního séra na řasy, není nic těžkého. Uvolněte se a čtěte dál.

Potřebné ingredience

Dobré ingredience dělají sérum efektivní. Slovo „dobré“ neznamená nutně drahé, exotické extrakty z ovoce apod., ale přírodní. Rostlinné ingredience pomáhají vyživit folikul řasy a hydratovat ho. Řasy jsou pak zářivé, dlouhé a silné. Po domácku vytvořené sérum však nebude tak účinné, jelikož bude postrádat minerály, esenciální vitamíny apod., tedy léčba bude trvat déle. Životnost jedné řasy je zhruba 150 dní, což je průměrná doba používání séra.
Můžete si vytvořit seznam ingrediencí podle toho, jaké jsou Vaše preference a potřeby. Jeden z nejoblíbenějších je ricínový olej, který stimuluje řasový folikul a zvyšuje oběh krve. Používání ricínového oleje může způsobit vedlejší efekt tmavnutí chloupků. V tomto případě je však tento efekt spíš žádaný a nikdo si asi nebude stěžovat. Další ingrediencí je Aloe Vera extrakt (je antibakteriální a protizánětlivý), kokosový olej (dostane se hluboko do řasy a hluboce hydratuje), mandlový olej (řasy jsou zářivé a jemné), olivový olej, jojobový olej, vitamín E (urychluje růst řasy, lze zakoupit v tekuté formě).

KNOW-HOW

Oleje by měly být smíchány s malým množstvím petroleje, aby byla konsistence hustší a sérum tak mohlo přilnout k řasám více. Opatrně smíchejte všechny ingredience a tekutinu dejte do lahvičky. Použít starou lahvičku od řasenky nebo oční linky je skvělý nápad. Ovšem ujistěte se, že jste umyla lahvičku i štěteček důkladně v horké vodě před znovu-použitím. Po domácku dělaná séra neobsahují žádné konzervanty, tedy je nutné dodržovat co nejvyšší hygienická opatření při používání i ukládání. Oleje se mohou po 3 měsících zkazit, tedy déle sérum nepoužívejte. Lahvičku uschovejte pevně zavřenou na tmavém, studeném místě. Držte dál od dětí, tedy pokud se Vám nechce uklízet potenciální nepořádek.

Před použitím séra na řasy

Před zakoupením séra na řasy se podívejte na ingredience. Nejefektivnější séra, která nezpůsobují podráždění, neobsahují syntetické komponenty. Pokud je složení založeno na rostlinných a minerálních komponentech, můžete si být jisti, že je sérum efektivní a bezpečné.
Za další, zaměřte se na svoje potřeby a priority. Chcete, aby Vaše řasy byly neskutečně dlouhé nebo jen zdravější? Jen velmi málo sér dokáže všecko najednou. Bez důkladného průzkumu byste nemuseli najít ten perfektní produkt pro Vás.

BĚHEM POUŽÍVÁNÍ SÉRA NA ŘASY

Pro nejlepší výsledky musíte následovat instrukce od výrobce. Každé dobré sérum má příbalový leták se všemi instrukcemi. Měl by i zmiňovat všechny možné vedlejší efekty a varování. Vše si před použitím přečtěte.
Optimální efekt bude viditelný až po dokončení celé léčby.
Vždy aplikujte sérum na čistou, suchou pleť. Pokud používáte sérum, nekombinujte ho s krémem na oči, jelikož mastná vrstva krému by mohla zabránit séru pořádně se dostat do řasového folikulu.

Když je léčba sérem u konce

Jakmile je léčba u konce, nezapomeňte používat sérum ještě pár dní v týdnu, abyste efekt udrželi delší dobu. Dvakrát týdně se zdá být přiměřená doba, pro udržení řas ve stavu,v jakém chcete.

© 2021 "Nejlepší sérum na řasy" All Rights Reserved